founder
//namazcimetal.com/wp-content/uploads/2021/09/namazci-metal-yeni-1.jpg
//namazcimetal.com/wp-content/uploads/2020/03/lazer-kesim-nedir-1.jpg
Lazer Kesim

Sanayi teknolojisinde Lazer kesim hem üreticiye hem de son tüketiciye çok büyük bir avantaj sağlamıştır. Kullanıldığı günden bugüne sürekli avantajlarını her alanda hissettirmiştir. Hızlı kesim avantajından, hata payının çok düşük hatta neredeyse hiç olmamasına kadar çok büyük bir kazanç sunmuştur. Bir çok alanda lazer kesime ihtiyaç bulunmaktadır. Firmamız Namazcı Metal Lazer Kesim ve Sac İşleme Merkezi, bünyesindeki yeni nesil Lazer kesim Makineleri ile sektörün ihtiyacını sorunsuz şekilde karşılamaktadır.

İstanbul Lazer Kesim İşlerinizde Sizlere Profesyonel Hizmet Sunan Firmamız Namazcı Metal İle Hızlı ve Hatasız hizmet

Şimdi arayın, danışmanlarımızdan lazer kesim ile ilgili ihtiyaçlarınız doğrultusunda en doğru bilgiyi alın.

Lazer Kesim Teknolojisi Nedir?

Lazer ışınının keşfi sonrasında bir çok alanda hızla kullanılmaya başlanmış olan Lazer kesim, Mühendislik ve Sanayi alanlarında kaynak, kesme ve delme işlemleri için kullanılmaktadır. Karbondioksit gazına elektrik akımı verilerek lazer ışını elde edilmektedir. Verimi daha üst düzeye çıkarmak ve artırmak için kullanılan azot ve helyum gazı, düşük verimde olan karbondioksit lazerine eklenerek verim 3 kat daha arttırılmaktadır.

Sanayi ve Endüstriyel alanda kullanılan lazerlerde, lazer ışınının oluşabilmesi için özel gazların kullanılması gerekmektedir. Kullanılan gazın kalitesi ve seçimi, lazer kesim verimliliğini doğrudan etkilemekte ve artırmaktadır. Lazer gazları yüksek saflıkta özel gazlardır. Lazer gazları, makineye ayrı ayrı tüplerde ya da önceden belli oranlarda karıştırılmış olarak verilmektedir.

Lazer Kesim Avantajları Nelerdir?

Metal levha kesmek için bir kaç alternatif daha olsa da, hiçbiri lazer kesimle kıyaslanamaz. Lazer kesim teknolojisinin sağladığı bir çok farklı avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlar hem seri üretime katkı sağlamakta hem de maliyetleri düşürmektedir.

  • Üretimde işlenecek malzemenin en yüksek verimde kullanılmasına olanak sağlar.
  • Düşük maliyeti ve hızlı kesim olanağı sunması çok büyük bir avantajdır.
  • Adet çok fazla olmadıkça kalıp gerektirmeyen özelliği, hız ve fiyat avantajı sağlamaktadır.
  • Kullanılan malzemede neredeyse deformasyonu sıfıra indirir.
  • Kullanılan malzemede fire oranını en makul seviyeye düşürür.
  • Lazer kesimde, tek plaka sac üzerinden birbirinden farklı parçalar işlenebilmektedir.
  • Sac üzerinde her türlü resim, yazı, amblem kesilebilmektedir.
  • Kesilen parçalarda çapaksız ve pürüzsüz bir sonuç verir.
  • Malzeme ile temas gerçekleşmediğinden çizilme riski sıfıra iner.

Namazcı Metal Lazer Kesim ve Sac İşleme Merkezi, Lazer Kesim taleplerinizde sizlere özel fiyat teklifleri ile tüm uygulamalarınızda çözümler sunar. 1500 x 3000 mm levha ebatlarında Lazer Kesim olanağı sunan firmamız, Momentum Gen-3 makinelerinde son teknolojiye en uygun hizmeti sunmaktadır. Lazer Kesim hakkında bizlere iletişim sayfamızdaki numaralardan dilediğiniz zaman ulaşabilir ve personellerimizden projenize en uygun fiyat teklifini hemen isteyebilirsiniz.