Fiber Lazer KesimFiber Lazer kesin
Fiber Lazer kesin

Normal Lazer kesim yaklaşık 40 yılı aşan bir süredir kullanılıyor olsada, Fiber Lazer Kesim son 10 yıllık bir süreçte yaygın olmaya başlamıştır. 2000’li yılların başında niş modellerde kullanılmaya başlanmış olan Fiber Lazer Kesim teknolojisi şimdilerde ise bir çok lazer uygulamasında değerlendirilmektedir. Neredeyse lazer markalama yapılan her işlemde, diğer yöntemler olan Lamba ve Diyot pompalı lazerin yerini almıştır diyebiliriz.

Fiber Lazer Kesim Yapısı Nasıldır?

Bir Fiber Lazer çalışma prensibinde aktif fiber bölümü, bragg taramaları, multimode diyot kaynak bölümünden gelen ışıkları fiberin içine aktarması için özel bir yapıya sahiptir. Üniteler Splice denilen uç uca eklemeler ile birbirine bağlanmaktadır. Normal model lazerlerde aktif ortam 100 ile 200 mm uzunlukta bir lazer kristaliyken, Fiber Lazer Kesim makinalarında bu aktif ortam metrelerce uzunluğa sahip olan fiber optik kablodur. Ünite içinde Ebium ve Ytterbium bulunmaktadır. Diğer lazer ünitelerindeki var olan aynaların aksine burada Bragg taramaları denilen bölüm yer almaktadır.

 

İstanbul’da Fiber Lazer Kesim

İstanbul Lazer kesim alanında en çok alternatifin bulunduğu ilimizdir. Her çeşit ürün için Fiber Lazer Kesim hizmeti kolayca bulabilirsiniz. Namazcı Metal sektöre uzun yıllardır bu alanda profesyonel, seri ve etkili hizmet vermektedir. Projenize en uygun çözümleri üstün kalitedeki makina parkurumuzla çözmekteyiz. Talepleriniz istekleriniz ve sorunlarınız için hemen Namazcı Metal Uzman personelleri ile görüşebilirsiniz.